Keliauti su elektromobiliu – paprasta, saugu ir tvaru. Tuo įsitikinusi Edita, kurios šeima elektromobiliu pervažiavo pusę Europos. Kelionė į Austrijos slidinėjimo kurortą Kaprun buvo lengva ir sklandi, todėl moteris ir kitus drąsina keliauti bei dalinasi naudingais patarimais.
Vasaromis Editos šeima dažnai važiuoja iš Vilniaus iki Latvijos pajūrio, tad puikiai žinojo, kad elektromobiliu paprasta keliauti ir ilgesnius atstumus. Todėl buvo lengva apsispręsti į slidinėjimo kurortą ne skristi, o važiuoti šeimos elektromobiliu „Volkswagen ID.4“. Šis sprendimas pasiteisino visu šimtu procentų!
Kelionės į slidinėjimo kurortą Kaprun (Austrija) skaičiai
Atstumas nuo Vilniaus
~1 600 km
Vairavimo trukmė
~17 val.
Įkrovimų skaičius
6
Apgalvotas maršrutas – sklandi kelionė
Vos keletas papildomų valandų – tiek skiriasi kelionės elektromobiliu planavimas nuo pasiruošimo kelionei įprastu automobiliu. Edita pataria naudotis programėlėmis, kurios pasiūlo maršrutą su įsikrovimo stotelėmis. Pavyzdžiui, elektromobilių entuziastų pamėgta „PlugShare“, kurioje nurodoma detali informacija apie kiekvieną stotelę: joje esančios jungtys, laikini gedimai, o taip pat, ar greta stotelės yra kavinė, tualetai, žaidimo aikštelė ir pan.
Laiką taupo mažos gudrybės
Ilgiau pasvarsčiusi Edita prisiminė tik vieną nepatogumą keliaujant elektromobiliu – prisijungimą prie įvairių programėlių. Važiuojant per Lenkiją, Čekiją ir Austriją tekdavo įsikrauti vis kito tinklo stotelėse, o atsiskaityti per jų programėles. Edita prisimena greit išmoktą pamoką – jei užtrunka mokėjimo kortelės patvirtinimas, pridėti kitą kortelę.
Tiesa, yra dar paprastesnis ir greitesnis būdas atsiskaityti už įsikrovimą skirtingų tiekėjų stotelėse – skirtingus tinklus apjungianti kortelė. Rinkoje tokių sprendimų yra ne vienas. Prieš užsisakant verta pasidomėti, kuris sprendimas leidžia su viena įkrovimo kortele naudotis daugiau įkrovimo tinklų.
Patogu įsikrauti viešbutyje
Keliaujant elektromobiliu, verta apsistoti nakvynės vietose su privačia įkrovimo stotele arba netoli viešos. Edita, rezervuodama nedidelį viešbutį Čekijoje, buvo maloniai nustebinta, kad jame buvo įkrovimo prieiga. Džiugu, kad vis daugiau viešbučių, restoranų, parduotuvių ir kitų verslų pasirūpina elektromobilių vairuotojų komfortu.
Beje, viešbutis buvo vienintelė vieta, kur teko panaudoti į kelionę pasiimtą įkrovimo kabelį.
Pačiame slidinėjimo kurorte įkrovimo stotelės buvo atokiau nuo viešbučio, tačiau tai nesudarė jokių nepatogumų.
Kelionėms elektromobiliu tinka visi sezonai
Dar tenka išgirsti nuogąstavimų, esą elektromobilis mažiau tinka kelionėms žiemą. Planuodama kelionę į slidinėjimo kurortą Edita vadovavosi ne mitais, o savo patirtimi ir profesionalų rekomendacijomis.
Įprastai elektromobilį įkraudavo baterijoje likus 10–15 proc. energijos. Kai matydavo, kad energijos atsargos senka, ją šiek tiek pataupydavo – „prisukdavo“ šildymą bei mažindavo greitį.
Malonūs kelionės atradimai
Kelionėje Editai įsitikino, kad elektromobilių vairuotojų bendruomenė labai draugiška ir geranoriška. Moteris papasakojo, kad įkrovimo stotelėse vis susitikdavo su kita lietuvių šeima, taip pat važiavusia slidinėti į Austriją. Buvo malonu pasidalinti kelionės įspūdžiais ir pasikeisti naudingais patarimais.
Kitas malonus atradimas buvo elektromobilio padiktuotas kelionės ritmas. Gali pasirodyti, kad važiuojant elektromobiliu kelionė labiau prailgsta, nes tenka kas du šimtus kilometrų stabtelėti įkrovimo stotelėje. Edita tikina, kad reguliarios pertraukos neužima itin daug laiko, tačiau labai padeda kelyje išlikti žvaliems, o kelionės tikslą pasiekti nepervargus.
Kur kita kelionė?
Žinote, ką smagiausia daryti po atostogų? Pradėti planuoti kitas! Edita jau dėliojasi vasaros kelionės maršrutą į Tatrus – jos šeimai už kalnus geriau tik kiti kalnai. Tikriausiai nereikia patikslinimo, kad šį kartą į kelią taip pat leisis šeimos elektromobiliu.
Planuojate keliauti elektromobiliu po Lietuvą?
Visos „Ignitis ON“ stotelės viename žemėlapyje