Pagalba įkraunant elektromobilį 24/7

Susisiekite iškilus nenumatytoms situacijoms, bet kuriuo paros metu, naktimis ar šventinėmis dienomis

„Ignitis ON“ pagalbos linija

Dažniausiai užduodami klausimai

Kainos, mokėjimai, sąskaitos
Kainos, mokėjimai, sąskaitos
Įkrovimo procesas
Įkrovimo procesas
Mobili programėlė
Mobili programėlė
Verslo klientams
Verslo klientams

Kainos, mokėjimai, sąskaitos

Kainos

Nuo ko priklauso elektromobilio įkrovimo kaina?

Kainodara ir kainos gali būti labai įvairios, priklausančios tiek nuo įkrovimo vietos, galios ar paros meto, tiek nuo individualiai jums taikomo įkrovimo plano.

Taikomą įkrovimo kainą galima pasitikrinti „Ignitis ON“ programėlėje.

Kaip palyginti elektromobilio įkrovimo kainą su tradicinių degalų kainomis?

Įprasta skaičiuoti, kiek kainuoja 100 km kelionė su skirtingomis transporto priemonėmis. Automobilių su vidaus degimo varikliu kuro (benzino, dyzelio ar dujų) litro kaina dauginama iš kuro sąnaudų 100 kilometrų. Elektromobilių atveju skaičiuojama analogiškai – energijos sąnaudas 100 kilometrų reikia dauginti iš 1 įkrautos kilovatvalandės kainos.

Kodėl skiriasi įkrovimo kainos „Ignitis ON“ ir partnerių stotelėse?

„Ignitis ON“ tinklo partneriai elektros energiją jų elektromobilių įkrovimo stotelėms iš nepriklausomų elektros energijos tiekėjų įsigyja patys. Dėl šios priežasties elektros savikaina gali skirtis. Atitinkamai, partneris savarankiškai reguliuodamas įkrovimo kainą, valdo savo stotelių užimtumą ir pajamų srautus.

Kaip sužinoti elektromobilio įkrovimo kainą prieš pradedant įkrovimą?

Šiuo metu „Ignitis ON“ tinklo ir jame veikiančių partnerių stotelėse taikomas įkrovimo kainas rasite mūsų mobilioje programėlėje. Partnerių stotelės programėlėje ir žemėlapyje pažymėtos žodžiu „Partneris“.

Kiek kainuos įkrovimas, kad nuvažiuočiau 100 km?

Atsakymas priklauso nuo to, kiek energijos reikės, kad su savo elektromobiliu nuvažiuotumėte 100 km. O tai priklauso nuo įvairių veiksnių – elektromobilio efektyvumo, oro temperatūros, vairavimo stiliaus, kelionės maršruto ir pan. Jei jūsų elektromobilis 100 km sunaudoja 15 kWh, o įsikrovimo kaina 0,35 Eur/ kWh, tai ši kelionė jums kainuos apie 5 Eur.

Kas yra užimtos prieigos mokestis?

Greito įkrovimo stotelėse elektromobilio įkrovimas įprastai užtrunka apie valandą, tačiau kartais jau įkrautas elektromobilis būdavo paliekamas stovėti ilgesnį laiką, taip užimdamas įkrovimo prieigą. Siekiant didesnio įkrovimo paslaugos prieinamumo, dalyje „Ignitis ON“ stotelių greito įkrovimo jungtyse nuo 90 minutės bus taikomas užimtos prieigos mokestis – 0,10 Eur/min.

Ar nuo gegužės 1 d. keisis kainodara lėto įkrovimo stotelėse?

Užimtos prieigos mokestis taikomas tik greito įkrovimo stotelėse, išskirtinai 10-yje stotelių Vilniaus mieste, tad lėto įkrovimo stotelių kainodara nesikeis.

Stotelių sąrašas, kuriose bus taikomas užimtos prieigos mokestis.

Kaip veiks užimtos prieigos mokestis, elektromobilį įkraunant greito įkrovimo prieigoje?

Užimtos prieigos mokestis bus taikomas tik 10-yje „Ignitis ON“ įkrovimo stotelių, esančių Vilniaus mieste, ir tik greito įkrovimo jungtyse. Pavyzdžiui, jei jūsų įkrovimo sesija truks 60 minučių, mokėsite 0,45 Eur už kiekvieną įkrautą kilovatvalandę, tačiau jei įkrovimo sesija užsitęs iki 120 minučių, mokėsite standartinę kainą už įkrovimo paslaugą (0,45 Eur/kWh) ir papildomai 3 Eur už stovėjimą – užimtos prieigos mokestį (0,10 Eur/min. x 30 min.)