„Ignitis ON“ planuoja keliskart didinti elektromobilių įkrovimo tinklą, kviečia siūlyti lokacijas naujoms stotelėms

Augant elektromobilių populiarumui, „Ignitis ON“ artimiausiais metais planuoja bent keliskart padidinti įkrovimo stotelių skaičių Lietuvoje. Bendrovė kviečia verslo įmones ir bendrijas teikti pasiūlymus, kur jiems priklausančioje žemėje partnerystės būdu „Ignitis ON“ savo lėšomis galėtų įrengti viešojo elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą. Šiuo metu „Ignitis ON“ tinkle veikia 106 viešosios elektromobilių įkrovimo stotelės, kuriose vienu metu galima įkrauti 250 transporto priemonių.  

„Viešųjų elektromobilių įkrovimo vietų poreikis kasmet auga, todėl aktyviai ieškome naujų lokacijų, kuriose būtų naudinga ir prasminga įrengti naujas stoteles. Kviečiame verslo įmones ir bendruomenes prisidėti su savo pasiūlymais naujų stotelių lokacijoms, kad galėtume tobulinti infrastruktūrą ten, kur jos šiuo metu labiausiai reikalingos“, – sako Jonas Kireilis, „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo tinklo plėtros projektų vadovas. 

Verslo įmonėms ir bendrijoms, kurios nuspręs bendradarbiauti statant naujas elektromobilių įkrovimo stoteles, 100 proc. investicijų padengs „Ignitis ON“. Stotelių priežiūra ir aptarnavimu taip pat rūpinsis infrastruktūros vystytojas.

Stotelės – įvairesnėse vietose  

„Ignitis ON“ planuoja, kad naujos elektromobilių įkrovimo stotelės turi būti statomos ne tik šalia greitkelių ar automobilių parkavimo aikštelėse, bet ir šalia prekybos centrų, restoranų ar lankytinų vietų. Tokia partnerystė turėtų atnešti naudos ir verslams, ir bendruomenėms. 

„Gyventojams patogu, kai įkrovimo vietos įrengiamos greta žmonių lankomų objektų, kad jie baterijų papildymo metu galėtų naudotis prekybos ar paslaugų vietų infrastruktūra, atlikti kitus darbus ar pramogauti“, – teigia J. Kireilis.

Taigi jei manote, kad jūsų valdoma vieta būtų patraukli šiandienos ar ateities elektromobilių savininkams, kviečiame kreiptis į „Ignitis ON“ komandą, kad galėtume plačiau papasakoti apie elektrinio mobilumo plėtra ir įvertinti galimybes jūsų valdomoje teritorijoje įrengti viešąją elektromobilių stotelę, kuri taps dar viena priežastimi žmonėms užsukti pas jus.

Ateities transportas – žaliasis  

Šiuo metu Lietuvoje iš viso yra registruota apie 11 tūkst. elektromobilių ir yra įrengta apie 600 įkrovimo stotelių, tačiau šis poreikis ir toliau nenumaldomai auga. Numatoma, kad iš Modernizavimo fondo iki 2026 m. bus skirta apie 70 mln. eurų parama elektromobilių infrastruktūros vystymui. Prognozuojama, kad bendras 2025 m. Lietuvoje registruotas elektromobilių skaičius galėtų siekti 50 tūkst., iki to laiko bus įrengta apie 1,2 tūkst. įkrovimo prieigų.  

„Mūsų tinkle tiekiama 100 proc. žalioji lietuviška elektros energija, taigi kiekvienas čia įkrauto elektromobilio nuvažiuotas kilometras negeneruoja CO2 ir yra draugiškas gamtai“, – sako „Ignitis ON“ atstovas. Jo teigimu, per artimiausius 10 metų Lietuvoje vis didesnė dalis elektros energijos bus pagaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių, todėl gyventojai turės vis daugiau motyvacijos rinktis mažiau aplinkai taršią transporto priemonę.  

Pasak J. Kireilio, iškastinio kuro atsisakymą transporto srityje ateityje lems stiprėjančios ekologinės tendencijos ir Rusijos sukelto karo Ukrainoje pasekmės. „Transporto transformacija į elektromobilius padeda spręsti net kelias problemas vienu metu – klimato kaitos, energetinių resursų taupymo bei nacionalinio saugumo klausimus, kurie šiandien yra kaip niekad aktualūs“, – teigia J. Kireilis.