Įkvepiančios ateities prognozės: važiuoti elektromobiliais bus dar patogiau

2024 metais „Ignitis ON“ tinklo plėtra įgavo pagreitį, o šiais metais laukia dar daugiau naujovių. „Ignitis“ elektromobilių tinklo plėtros skyriaus vadovas Andrius Šeršniovas pristato reikšmingiausias tinklo plėtros kryptis bei dalinasi įžvalgomis apie elektromobilių ateitį.

Kokie buvo praėję metai „Ignitis ON“ tinklui? Kokie svarbiausi 2024 metų pasiekimai?

Jei trumpai, tai buvo intensyvios plėtros metai. „Ignitis ON“ tinklas augo ypač sparčiai. Baigiantis metams pasiekėme naują etapą – tapome didžiausiu greito įkrovimo tinklu Lietuvoje. „Ignitis ON“ įkrovimo stotelės veikia didžiuosiuose šalies miestuose, mažesniuose miesteliuose ir šalia svarbiausių greitkelių.   

2024 metais atsirado daugiau komforto elektromobiliu keliaujant ne tik į pajūrį, bet ir po visą Lietuvą. Noriu pasidžiaugti, jog praėjusiais metais Palangoje atidarėme didžiausią įkrovimo parką Vakarų Lietuvoje. Palangos parke yra net 20 įkrovimo taškų. Metų gale pradėjo veikti ir kita svarbi įkrovimo lokacija pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Palangos, sodyboje Karpynė.

Kokios „Ignitis ON“ plėtros kryptys bus svarbiausios? Kokių pokyčių galima tikėtis šiais metais?

Šiais metais dėmesį sutelksime į didelius įkrovimo parkus. Pirmieji tokie parkai bus atidaryti 2025 metų pabaigoje. Daug pastangų skirsime ir mūsų klientų patirties gerinimui. „Ignitis ON“ programėlėje atsiras daug naujų funkcijų.    

2025 metais Lietuvoje atsiras pirmieji itin greito įkrovimo parkai. Verta paminėti, jog šiuose parkuose bus galimybė įkrauti ne tik lengvuosius elektromobilius, bet ir komercinį transportą – autobusus, sunkvežimius ar statybinę techniką. 

Kaip manote, kokių pokyčių laukia elektromobilių vairuotojai? Kokių inovacijų jie tikisi?

Elektromobilių vairuotojams svarbiausia, kad būtų galimybė kuo greičiau ir patogiau įsikrauti, o sesijos metu patogiai praleisti laiką, pavyzdžiui, geriant kavą ar užkandžiaujant. Taip pat reikia, jog vienoje vietoje būtų kuo daugiau itin greito įkrovimo taškų, kad visada galėtų rasti laisvą veikiantį įkrovimo tašką.    

Dirbame ir su „Autocharge“ bei „Plug & Charge“ technologijomis, kurios leis elektromobilio įkrovimo komfortą pakelti į naujas aukštumas. Ateityje nebereikės nei programėlės, nei RFID rakto. Be to, neregistruotiems vairuotojams atsiras galimybė atsiskaityti banko kortelėmis.

Ko reikia, kad elektromobiliai taptų dar populiaresni? Ar galima tikėtis didesnio proveržio artimiausioje ateityje?

Ko labiausiai reikia, tai žemesnių kainų. Elektromobiliai turi būti pigesni nei dyzelinu ar benzinu varomi automobiliai. Iki šio dešimtmečio pabaigos elektromobilių kainos susilygins su įprastais automobiliais. Prognozuojama, kad jau nuo 2030 m. elektromobiliai taps pigesni, be to, turės panašų nuvažiuojamą atstumą, o įkrovimas užtruks vos keliolika minučių. Artimiausią dešimtmetį matysime didelį proveržį automobilių autonomijos srityje. Ateityje elektromobiliai patys, be žmogaus gebės įveikti bet kokius atstumus. Tad kelionės bus kur kas patogesnės, nes nereikės vairuoti – keleiviai galės bendrauti, skaityti knygas, grožėtis vaizdu pro langą ar tiesiog ilsėtis.