Dažniausiai užduodami klausimai

Jei neradote atsakymo į savo klausimą ar turite pastebėjimų susisiekite su mumis

Kaip tai veikia?

Kas yra elektromobilis?
Elektromobilis – automobilis, varomas elektriniu varikliu (vienu ar daugiau). Elektra saugoma baterijose arba kituose įrenginiuose. Automobiliai, kurie kartu su elektriniais naudoja ir vidaus degimo variklius, vadinami hibridiniais. Tikrieji elektromobiliai (Battery Electric Vehicle, BEV) – transporto priemonė kurioje veikia tik elektrinis variklis ir baterijos yra pakankamai talpios palyginus su hibridiniais automobiliais. Vidutiniškai su elektromobiliais galima nuvažiuoti apie 200 km. Išskirtiniais atvejais elektromobilių baterija būna daug talpesnė ir nuvažiuojamas didesnis atstumas (Tesla Roadster nuvažiuoja beveik 1000 km vienu krovimu), bet tai lemia daug didesnę elektromobilio kainą.
Kodėl turėčiau vairuoti elektromobilį?
Elektromobiliai yra draugiški aplinkai, neišskiria CO2 emisijų ir labai prisideda prie oro kokybės gerinimo. Elektromobiliai naudoja ličio-jonų baterijas, kurios 95% yra perdirbamos. Elektromobiliai taip pat važiuoja tyliai, todėl miestuose galima žymiai sumažinti triukšmo lygį. Dar viena priežastis įsigyti elektromobilį yra ekonominė – elektromobilį eksploatuoti yra žymiai paprasčiau ir pigiau. Elektromobilių parkavimas miestuose nieko nekainuoja, taip pat galima naudoti A eismo juostą.
Kas yra BEV ir PHEV ir kuo jie skiriasi?
BEV (battery electric vehicle) yra 100% elektromobilis. Tikrasis elektromobilis naudoja vienintelį energijos šaltinį – elektros energiją, kuri yra įkraunama iš elektros tinklo į elektromobilio bateriją. PHEV (plug-in hybrid electric vehicle) yra hibridinis automobilis, turintis elektros variklį, bateriją ir įprastą vidaus degimo variklį. Tokie automobiliai yra universalesni, tačiau jų priežiūra yra labai sudėtinga ir brangi. Hibridiniams automobiliams taip pat netaikomos lengvatos pvz.: mieste nemokamai palikti automobilį stovėjimo vietoje.
Kiek viena įkrova vidutiniškai gali nuvažiuoti skirtingi elektromobiliai?
Elektromobilio nuvažiuojamas atstumas vidutiniškai priklauso nuo baterijos talpos ir efektyvumo bei dydžio. Kuo elektromobilis turi didesnę bateriją, mažesnį pasipriešinimo koeficientą, bei svorį, tuo daugiau kilometrų viena įkrova gali įveikti. Keli elektromobilių pavyzdžiai:
  • Nissan Leaf 40 kWh – 200 km;
  • Tesla Model S 100 kWh – 500 km;
  • Audi Etron Quattro 85 kWh – 300 km;
  • Jaguar I-Pace 95 kWh – 300 km;
Kiek vidutiniškai kWh reikia elektromobiliui įveikti 100 km atstumą?
Priklauso nuo elektromobilio variklio galios, vairavimo stiliaus, oro sąlygų ir temperatūros, tačiau galima apibendrinti taip:
  • Lengvasis automobilis 20 kWh / 100 km;
  • Visureigis 30 kWh / 100 km;
  • Tesla Model S su 100 kWh baterija gali įveikti apie 500 km;
  • Jaguar I-Pace su 95 kWh baterija viena įkrova gali įveikti apie 300 km;