Elektrinis visureigis „Volvo EX30“ – mažas, tačiau galingas ir patogus

Lietuvos rinkai ką tik pristatytas vienas galingiausių elektromobilių – „Volvo EX30“. Šis mažas ir sportiškas visureigis maloniai nustebins savo galia bei išskirtiniu komfortu. Įdomu naują elektrinį visureigį apžiūrėti iš arčiau? Važiuojam!

„Volvo EX30“ techninės charakteristikos

Viena įkrova nuvažiuojamas atstumas350 km
Variklio galia315 kW
Baterijos talpa64 kWh / 400 V
Maksimali įkrovimo galiaDC 153 kW DC / AC 11 kW
Įsibėgėjimas 0–100 km/h3.6 sek.
Sukimo momentas543 Nm

Elektromobilių duomenų bazė

Galingas startas

Pažvelgę į nediduką visureigį, ko gero net neįtarsite, koks jis galingas. Tik įsėdus ir spustelėjus akseleratoriaus pedalą, netikėtai pritraukia prie sėdynės – vos 3.6 sekundės ir jau įsibėgėjote iki 100 km/h. Pirmas įspūdis – išties stiprus!

Salone – šiaurietiškas minimalizmas

Elektromobilio vidus atrodo kokybiškai,  moderniai ir estetiškai. Jis tikrai patiks vertinantiems šiaurietišką minimalizmą. Čia nėra jokių nebūtinų detalių, todėl puikiai jausitės, jei nemėgstate mygtukų, rankenėlių ir lempučių kakofonijos. „Volvo EX30“ neturi net ir įprasto prietaisų skydelio, nes automobilio greitis ir visi kiti vairuojant reikalingi duomenys rodomi viename dideliame ekrane.

Užtikrintas komfortas ir vairuotojui ir keleiviams

Elektromobilio sportiškos sėdynės išties patogios, tad nugara neįskaus net ir ilgesnėje kelionėje. Pagalvota ir apie keleivių komfortą – nors automobilis nėra didelis, tačiau gale patogiai jausis vidutinio ūgio žmogus. Tad visureigio dydis turėtų tikti ir šeimai su mažais vaikais.

Komforto jausmą sukuria ir itin kokybiška „Volvo EX30“ multimedijos įranga. Net klausant itin garsiai, garso kokybė – fantastiška!

Ypatingas dėmesys saugumui

Ne šiaip sau „Volvo“ daugeliui asocijuojasi su patikima kokybe ir saugumu. Elektromobilyje „Volvo EX30“ yra išties  daug tiek mechaninių, tiek ir elektroninių saugumo priemonių. Tiesa sakant, galbūt jų net ir per daug, nes saugumo sistema kartais sureaguoja kiek per jautriai ir kelionę lydi įspėjimai bei garsiniai signalai.

Verta paminėti šio elektrinio visureigio automatinę tolimųjų matricinių šviesų funkciją. Nuostabus sprendimas, kuris nė karto nepavedė. Vairuodami šį elektromobilį pamiršite, jog anksčiau tekdavo tolimas šviesas įjungti rankiniu būdu.

Elektromobilio įkrovimas

Nenustebsite, kad naujo elektromobilio įkrovimas gali būti spartesnės nei 100 kW galios, o sportiniam elektromobilio modeliui lūkesčiai kiek aukštesni. „Volvo EX30“ geba pasiekti maksimalią įkrovimo galią iki 153 kW, tačiau ji trunka ganėtinai trumpai. Pasiekęs maksimalią galią, po kelių minučių elektromobilis sparčiai ją mažina iki 90 kW, o vėliau alia dar labiau mažėja. Tad, nors ir pasiekiama 150 kW galia, įkrovimas vis tiek užtruks apie 45–60 min. Tai neblogas rodiklis, turint omenyje, kad „Volvo EX30“ naudoja 400 V architektūrą.

Apibendrinimas

PrivalumaiTrūkumai
Nuostabi automobilio dinamika    
Švarus ir minimalistinis dizainas    
Kokybiškas ir patogus salonas    
Puiki garso aparatūros kokybė
Neveikia „Apple Car play“ sistema    
Nėra regeneracijos lygio nustatymo    
Nėra prietaisų skydelio šalia vairo    
Galėtų būti ekonomiškesnis

Norint sportinio automobilio, nebebūtina pirkti „Ferrari“ – tiks ir „Volvo EX30“. Naujasis „Volvo“ elektrinis visureigis yra puikus pasirinkimas nedidelei šeimai, kuri vertina saugumą, šiuolaikišką dizainą ir, žinoma, puikią automobilio dinamiką. Šiuolaikiškas ir kompaktiškas elektromobilis tiks tiek važinėtis mieste, tiek tolimesnei kelionei.

Dėkojame „Sostena Vilnius“ už bandomojo važiavimo galimybę!